Setude suvine pidu kirmask, millega laul ja tants käivad kaasas kui sukk saapaga, muutub üha popimaks. Kes saab, läheb kirmaskile ikka rahvariides. Contra uurib Aleftina Kundilt, milline oli setu…
Kiige ehitamine, õnnistamine ja külakirmas. Peoperenaine Olli Alaver. Reportaažlik kõrvalpilk sündmusele - esinejad ja esitatav jääb anonüümseks. Laulsid Mikitamäe, Värska, Obinitsa ja…
Saade on salvestatud esimesel kevadpühal 1991. a Obinitsa ja Meremäe vahel Lepä külas, kiigeplatsi ääres. Külas leidus veel traditsiooniline munaveeretamise renn, mille naabrimees oli üle…
Paabapäev kuulub südatalviste tähtpäevade hulka. Viimane paastueelne aeg on täis mitmeid rituaale. Paabapraasnik on päev, mil viimase aasta jooksul mehele läinud noorikud küla naiste…
19. august, paasapäev, Setumaa Issanda Muutmise Kiriku nimepäev. Öösel oli Moskvas toimunud riigipööre, tankid on juba Setumaa piirides. Obinitsa kirikus on jumalateenistus. Aastasadu vene…
Paastueelsel nädalal, 13. veebruaril 1991, kogunesid Obinitsa raamatukokku ühise peolaua äärde Helbi ja Obinitsa leelokoori lauljad ning Obinitsa kooli rahvalaulurühma lapsed (juhendaja Rieka…
Tartu Riikliku Ülikooli rahvaluule kateedri poolt 1961. ja 1962. aasta suvel Setumaal (Setomaal) Audjasaare külas filmitud ja koos Eesti Televisiooni kultuuritoimetusega 1998. aastal lõplikult…
Lauluema Olga Lohk (03.03.1921 -20.09.2002) Meremäelt on tagasihoidlik, oma keskkonda ja juuri haruldaselt hästi tunnetav isiksus. Olga Lohu ema oli hea sõnoline, tema sõnad jäänud meelde.…
Saate muusikaliseks teljeks on varasemad ETV filmivõtted (1978, 1981,1989), mil Maarja Pähnapuu (14.04.1914 -2.10.2000) leelokoor oli veel arvukas ja elujõuline. Oma kodus laulis lauluema vanemat…
19. märtsil 1983 oli Heliloojate Liidus folkloorikomisjoni poolt korraldatud kontsert rahvamuusikust - põhiesinejaks Veera Pähnapuu leelokoor Põrste külast, Pihkva oblastist. ETV stuudios oli…
Setu naise peakatmise rituaal on aeganõudev ja võõra pilgu eest varjatud toiming. Saates saab jälgida Pihkva oblasti Põrste küla leelonaiste Tatjana Kurelohu ja Pelageja Vanametsa peakatmise…
Värska leelokoori kauaaegne juht Veera Hirsik meenutab olulisi etappe oma elust - lapsepõlv, õpingud Petseris, Võrus, õpetajatöö Värska keskkoolis, laulmine leelokooris Akuliina Pihla…
Iljapäeval esmakordselt Luhamaal toimunud Kuningriigi päeva sündmuseid vahendas etnograaf Mare Piho. Saates - leelokooride esinemine, ülemsootska valimine, intervjuud - Udo Kolk, Liidia Sillaots,…
20. augustil 1994 Obinitsas toimunud pidustustel taastati Seto Kuningriik ja valiti ülemsootska, kuningas Peko maapealne asemik. Intervjuud - Paul Hagu, Asser Murutar, Andres Heinapuu, Aare Hõrn,…
VII SETO LEELOPÄEV VÄRSKAS 07. ja 08.07.1995. Rahvusvahelise folkloorifestivali Baltica '95 maapäeva raames toimunud Põlvamaa folklooripidu Seto Talumuuseumi õuel ja leelopäeva kontsert Värska…
1989. aasta 7. juunil, vana kalendri jaanilaupäeval tehti Värskas Tonja külas jaanituld. Värska laulunaised ja rahvatantsijad võõrustasid seal folklooripeo "Baltica '89" külalisi Mordvast.
V setu leelopäeval esinenud Meremäe noorte leelokoor Mar´akõsõ ning naiste ja meeste leelokoor Hõpõhelme.
V setu leelopäev Värskas, mis toimus folkloorifestivali Baltica '89 raames. Esineb Anne Linnupuu leelokoor.
Rahvusvahelise folkloorifestivali Baltica '89 raames toimunud V leelopäeva kokkuvõttev saade vaatleb 2 päeva sündmusi - jaanipäev Tonja külas, käsitöönäitus Värska Kultuurimajas (saatejuht…
IV setu leelopäevaga Obinitsas tähistas Setumaa oma ühe suurima lauluema Hilana Taarka 130. sünniaastapäeva. Peo keskne sündmus oli Setu Lauluema graniidist monumendi avamine Obinitsas. Esinesid…
Rahakogumine. Õie Sarv, killõ Maarja Sarv ja koor. Filmitud Velna külas 2009, kaamera Aado Lintrop, Janika Oras. ERA, EV 41.
Mõrsjaitk. Jane Vabarna, Meel Valk, killõ ja koor. Filmitud Velna külas 2009, kaamera Aado Lintrop, Janika Oras. ERA, EV 41.